TR EN
menu-bar menu-bar
TEKLİF İSTE
TEKLİF İSTE
ara-icon
mail-icon
arama-icon
kapat-icon
TEKLİF FORMU
TEKLİF İSTE
ara-icon
+90 216 399 0 333
mail-icon
info@dinarsportif.com.tr
arama-icon
kapat-icon
TEKLİF FORMU

Açık Halı Saha

AÇIK HALI SAHA YAPIMI VE MALİYETİ


Günümüzde spor tesisi olarak hizmet veren halı sahaların yapımı çok önemlidir. Dinarsportif olarak siz değerli müşterilerimize istekleri ile tamamen uyumlu açık halı saha yapımı hizmeti verilmektedir. Amatör ve profesyonel olarak kullanılan sahaları başarılı bir şekilde dizayn ederek teslim ediyoruz.

Ortaya koyduğumuz açık halı sahalarda haftalık ve aylık olarak futbol karşılaşmaları yapılabilmektedir. Ayrıca profesyonel olan futbol kulüpleri, açık halı sahaları kiralayarak düzenli olarak çalışmalarını yapabilmektedir. Bu nedenle halı saha yapımının profesyonel firmalar tarafından yapılması önemlidir. Halı saha yapım işlemi, yalnızca halı döşemek ya da çim ekmekten ibaret değildir. Halı sahanın kurulumunda zemin kaplamadan aydınlatmaya kadar her ayrıntı ve mimari ölçülere dikkat edilmelidir. Bu konuda firmamıza sonuna kadar güvenebilirsiniz.

 Açık Halı Saha Yapım İşlemleri

Sahanın zemininden itibaren tasarlanan açık halı sahalar, proje olarak hazırlanır ve projeye uygun olarak teslim edilir. Tasarlanan halı sahada, uzun süre sorunsuz bir şekilde futbol oynanabilmektedir. Halı sahalar için en uygun suni çim seçiminde sizlerin istekleri de göz önüne alınmaktadır. Açık halı sahanın yapım aşamaları da başarılı bir şekilde sürdürülmektedir.

 Altyapı Aşaması

Açık hala saha yapımının temel aşaması, altyapı aşamasıdır. Açık halı sahanın yapılacağı alana önceden keşif işlemi yapılır. Aplikasyon çalışmalarının ardından zemin tesviye edilerek vibrasyonlu silindir yardımı ile sıkıştırılır.

Hafriyat çalışmaları yapılarak çevre hatılları için 30 cm derinliğine sahip olan kazı işlemine geçilir. Kazı işlemi tamamlandıktan sonra 50 cm yükseklik ve 30 cm genişliği olan ahşap kalıplar kazı yapılan yerlere bağlanır.

Halı sahanın zemininin ıslak olmaması gerekir. Bunun için zemindeki suyun dışarıya atılması önemlidir. Drene işleminin yapılarak suyun sahanın dışarısına tahliye edilebilmesi için 3 metre aralıklara sahip PVC borular, hatılın içerisine yerleştirilir. Daha sonra hazır beton dökülür ve betonarme şeklindeki hatıl oluşturulur.

Demir Boru Aşaması

Altyapı işlemleri tamamlandıktan sonra demir ve boru işlemleri aşamasına geçilir. Beton hatıla ankre edilmiş borulara 7 metre yüksekliğe sahip olan borular dikey bir şekilde monte edilmektedir. Üst, orta ve alt olmak üzere üç sıra halinde ve 60 x 2,5 mm ölçülerinde borular monte edilir.

Demir imalat işlemleri başarı ile tamamlandıktan sonra pasın önlenmesi için koruyucu parlak boya ile istenilen renkte boyama işlemi yapılır. Boyanın sentetik reçineli olması gerekmektedir.

File ve Çit Aşaması

Açık halı sahanın etrafı 3 metre yüksekliğe sahip olan ve 3,5 metre kalınlığında olan galvanizli PVC helezon tel örgüler ile kaplanır. Bu işlemde 50 x 50 mm göz aralığının olmasına da dikkat edilmelidir. Kaplanan tel örgü gerdirilir ve uzun tarafa 4, kale arka kısımlarına 5 sıra olacak şekilde çelik halat gerdirilir. Gerdirilmiş olan geniş halatlar klesmenler yardımı ile sabitlenir.

Elektrik ve Aydınlatma Aşaması

Merdiven sistemi ile üretilen projektör direklerine saha ölçülerine göre değişmekle beraber 12 – 16 tane metal ve ampullü projektör yerleştirilir. Daha sonra TSE belgesi olan kauçuk izole özelliğinde kablo ile elektrik bağlantıları yapılır. Panonun sonuna kadar elektrik tesisatı döşenerek projektörler çalışır halde sizlere teslim edilmektedir.

Suni Çim Halı Aşaması

Açık halı saha yapımında suni çim halı aşaması çok önemlidir. Sizlerin talep ve istekleri göz önüne alınarak yapılan işlemler sonucunda teslim edilen halı sahanızı uzun süre kullanabilirsiniz. Reglajı yapılmış olan mıcır üzerine ısıtılan keçe serilir.

Keçe serme işleminden sonra granül ve kum dolgulu çim halı, şartnameye uygun olarak serilir. Serilmiş olan çim halının ek kısımları 20 cm olurken, bu kısımlar 30 cm genişliğine sahip helmetin bezi ile yapıştırılır.

En önemli işlemlerden biri olan saha çizgilerine geçilir. Ölçülere uygun olarak kesilen saha çizgileri, korner ve taç çizgileri de dahil olmak üzere yerleştirilir. Bu aşamada isteğe göre renk seçimi yapılabilmektedir.

 

Açık Halı Saha Yapımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Açık halı saha yapımında dikkatli ve özenli olmak gerekir. Seçilen halı sahanın çimine ve uygulama yapılacak olan alana göre açık halı saha maliyeti değişmektedir. Yapılan halı sahayı uzun süre kullanmanız için en kaliteli malzemelerin seçilmesine özen gösterilir.

Özverili ve kaliteli bir şekilde tasarladığımız açık halı sahalarınız, en uygun maliyetler ile yapılmaktadır. Halı sahanın yapımında kullandığımız malzemelerin insanların sağlığına ve güvenliğine karşı riskli olmamasına dikkat edilir. Tasarım ve montaj işlemleri düzgün ve sağlam olarak yapılır. Açık halı sahalarınızın hem güneşe hem de yağmura karşı dayanıklı olması gerekir. Bu konuda da son derece başarılı olan firmamız, profesyonel çalışanları ile hayran kalacağınız bir işçilik çıkarmaktadır.

Açık halı sahanızın ölçülerinin ne kadar olacağı, halı saha için ödeyeceğiniz ücretin değişmesinde etkilidir. Ticari olarak tasarlanan açık halı sahalar, 20 x 40 metre ölçülerinde tasarlanmaktadır. İdeal olan açık halı saha ölçüleri ise 50 x 30 cm’dir. Suni çim halının modeli de maliyeti etkileyen unsurlardandır. Işıklandırma sistemlerinin LED olması da maliyet üzerinde etkilidir. Uzun süre kullanabileceğiniz profesyonel açık halı sahalarınız için bizi arayabilirsiniz.