Açık Halı Saha

Günümüzde spor tesisi olarak hizmet veren halı sahaların yapımı çok önemlidir. Dinarsportif olarak siz değerli müşterilerimize istekleri ile tamamen uyumlu açık halı saha yapımı hizmeti verilmektedir. Amatör ve profesyonel olarak kullanılan sahaları başarılı bir şekilde dizayn ederek teslim ediyoruz.

Ortaya koyduğumuz açık halı sahalarda haftalık ve aylık olarak futbol karşılaşmaları yapılabilmektedir. Ayrıca profesyonel olan futbol kulüpleri, açık halı sahaları kiralayarak düzenli olarak çalışmalarını yapabilmektedir. Bu nedenle halı saha yapımının profesyonel firmalar tarafından yapılması önemlidir. Halı saha yapım işlemi, yalnızca halı döşemek ya da çim ekmekten ibaret değildir. Halı sahanın kurulumunda zemin kaplamadan aydınlatmaya kadar her ayrıntı ve mimari ölçülere dikkat edilmelidir. Bu konuda firmamıza sonuna kadar güvenebilirsiniz.

Açık Halı Saha Yapım İşlemleri

Sahanın zemininden itibaren tasarlanan açık halı sahalar, proje olarak hazırlanır ve projeye uygun olarak teslim edilir. Tasarlanan halı sahada, uzun süre sorunsuz bir şekilde futbol oynanabilmektedir. Halı sahalar için en uygun suni çim seçiminde sizlerin istekleri de göz önüne alınmaktadır. Açık halı sahanın yapım aşamaları da başarılı bir şekilde sürdürülmektedir.

Altyapı Aşaması

Açık hala saha yapımının temel aşaması, altyapı aşamasıdır. Açık halı sahanın yapılacağı alana önceden keşif işlemi yapılır. Aplikasyon çalışmalarının ardından zemin tesviye edilerek vibrasyonlu silindir yardımı ile sıkıştırılır.

Hafriyat çalışmaları yapılarak çevre hatılları için 50cm derinliğine sahip olan kazı işlemine geçilir. Kazı işlemi tamamlandıktan sonra, tabana 55cm*20cm ölçülerinde papuç temeli ve üzerine  30cm*50cm ölçülerinde hatıl kalıbı için Plywood çakılıp içerisine ø12 ve ø10-8mm demir donatı ve C25/30 beton ile tamamlanır. Destek direği ve aydınlatma direği olarak kullanılacak borular için 50*50cm ölçülerinde hatıllar sistem ile birlikte yapılmalıdır.

Hatıl betonu bitmiş olan zemin içerisine, projesine göre denflex borular ile drenaj sistemi yapılır.

3-2 numaralı karışık mıcır 20cm serilerek 10Ton vibrasyonlu silindir ile enine ve boyuna sıkıştırıldıktan sonra 1 numaralı mıcır, sahaya dağıtılarak, mastarlama öncesinde  altyapı işlemi tamamlanmış olur.

Demir Boru Aşaması

Altyapı işlemleri tamamlandıktan sonra demir ve boru işlemleri aşamasına geçilir. Beton hatıla ankre edilmiş borulara, daha önce fırın boya ve şantiye alanında antipas ve endüstriyel boya ile boyanmış olan ø76*3,0mm borular 7 metre yüksekliğinde monte edilecektir. Üst, 2orta ve alt olmak üzere dört sıra halinde ø48*2,5mm ölçülerinde borular kurt ağzı açılarak sisteme monte edilir. İstenilen yere açılır kanatlı bir veya iki adet kapı yapılarak konstrüksiyon yapımı tamamlanır.

Kafes Tel ve Üst Koruma File Aşaması

Açık halı sahanın etrafı, mevcut konstrüksiyonun yüksekliğine kadar 3,5 mm et kalınlığında 40*40mm göz aralığında PVC kaplı galvaniz tel örgüler ile kaplanır. Eğer istenir ise 40*40mm göz aralığında kafes tel kullanılabilir. Tel örgü gerdirilir ve uzun tarafa 4, kale arka kısımlarına 5 sıra olacak şekilde ø5mm çelik halat gerdirilir. Gerdirilmiş olan geniş halatlar klemens ve gerdirmeler yardımı ile sabitlenir.

Elektrik ve Aydınlatma Aşaması
Merdiven sistemi ile üretilen projektör direklerine saha ölçülerine göre değişmekle beraber 12– 18 adet 200W LED  projektörler yerleştirilir. TSE belgesi olan kauçuk izole özelliğinde kablo ile elektrik bağlantıları topraklama yapılır. Panonun sonuna kadar elektrik tesisatı döşenerek projektörler çalışır halde sizlere teslim edilmektedir.

Suni Çim Halı Aşaması

Açık halı saha yapımında sentetik çim – suni çim halı aşaması çok önemlidir. Sizlerin talep ve istekleri göz önüne alınarak yapılan işlemler sonucunda teslim edilen FIFA Onaylı ipliklerden üretilmiş sentetik çim halı sahanızı uzun süre kullanabilirsiniz. 

Mastar çekilmiş zemin üzerine ıslatılarak geotekstil keçe serilir. Saha projenize göre özel olarak üretilmiş sentetik – suni çim halılar ve oyun alanı çizgileri  PVC bant ve çift poliüretan yapıştırıcı ile yapıştırılır. Sentetik çim halının halı saha zeminine serme işleminden  silis kum ve SBR granül tüm sahaya homojen dağıtılacak şekilde özel makinesi yardımı ile serilir..

Açık Halı Saha Yapımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Açık halı saha yapımında dikkatli ve özenli olmak gerekir. Seçilen halı sahanın çimine ve uygulama yapılacak olan alana göre açık halı saha maliyeti değişmektedir. Yapılan halı sahayı uzun süre kullanmanız için en kaliteli malzemelerin seçilmesine özen gösterilir.

Özverili ve kaliteli bir şekilde tasarladığımız açık halı sahalarınız, en uygun maliyetler ile yapılmaktadır. Halı sahanın yapımında kullandığımız malzemelerin insanların sağlığına ve güvenliğine karşı riskli olmamasına dikkat edilir. Tasarım ve montaj işlemleri düzgün ve sağlam olarak yapılır. Açık halı sahalarınızın hem güneşe hem de yağmura karşı dayanıklı olması gerekir. Bu konuda da yılların bilgi ve birikimine sahip olan firmamız, profesyonel çalışanları ile hayran kalacağınız bir işçilik çıkarmaktadır.

Açık halı sahanızın ölçülerinin ne kadar olacağı, halı saha için ödeyeceğiniz ücretin değişmesinde etkilidir. Ticari olarak tasarlanan ve ideal olan açık halı saha ölçüleri 50mt*30mt ’dir.  Ancak projenin konumlandırılması aşamasında 20*40mt den başlayarak istenilen ölçülerde açık halı saha imalatımız olabilmektedir. Suni çim halının modeli de maliyeti etkileyen unsurlardandır. Işıklandırma sistemlerinin LED olması da maliyet üzerinde etkilidir. Uzun süre kullanabileceğiniz profesyonel açık halı sahalarınız için bizi arayabilirsiniz.

TEKLİF İSTEYİN

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz.