Halı Saha Yapımı

Spor Sahası Yapımı

Halı saha yapımında lider kuruluşlarından Dinar Sportif;  FIFA onaylı suni çim nizami sahalar ve açık ve kapalı halı sahalar inşa etmektedir. Halı saha yapımında uzman kadrosu ile kaliteli Halı saha yapımında profesyonel hizmet vermektedir. Halı saha yapımı maddeler;
 1. Planlama
 2. Kazı aşaması
 3. İskelet hazırlaması
 4. Ağ serim
 5. Mastarlama
 6. Suni sentetik çim halı

Halı Saha Yapımı Aşamaları

 1. Planlama Halı saha yapımı için alanın konumu proje çizimin yapılması hesaplamalar yapılmaktadır. Çizim ve planlaması tamamlanan halı sahadan onay alındıktan sonra  Zemin çalışmasıyla sıfır kotuna getirmek için silindir ile sıkıştırılırmaktadır.
 2. Kazı Aşaması Çevre hatıl kazısı yapılan yere kalıplar çakılmaktadır ve tel örgü sistemine göre ankraj boruları yerleştirildikten sonra beton dökülmektedir. Beton dökümü bittikten sonra kurumaya bırakılır.
 3. Tel Örgü Sisteminin Hazırlanması Demir – tel örgü sistemi projesine için ankraj boruları üzerinde kayıtlar inşa edilmektedir ve Tel örgü sisteminin gergin durması için çelik halat kullanılmaktadır. servis kapısı da bu aşamada uygulanarak giriş çıkışların kontrollü bir şekilde sağlanır.
 4. Çitler ve Ağlar Halı sahanın çevresine çitlerin ve ağların yerleştirilmesi işlemi gerçekleştirilir. Teller ile uygulandıktan sonra topların saha dışına çıkmaması için kalan yüksek alanlar ağlar ile kaplanması gerekmektedir. 5 metre üzeri ve tavanın ağlar ile çevrilmesi gerekmektedir.
 5. Mastarlama Halı saha yapımında zemin kotları ayarlanarak 25cm kalınlığında mıcır serilerek silindir yardımıyla sıkıştırılır. Daha sonra 10 cm kalınlığında 1 nolu mıcır sahaya ondülasyonu engellemek için mastarlama işlemi yapılmaktadır.
 6. Suni Çim Halı Mastarlama işlemin ardından suni çim halı serimi gerçekleştirilir. Sonra kum ve granül atılmaktadır sonrasında saha hazır hale getirilmiş olur.

Halı Saha Yapımı İçin Hemen Teklif Alın

Ayrıntılı bilgi ve fiyat teklifi için lütfen formu eksiksiz doldurun.
Halı Saha Yapımı için fiyat teklifi isteyin

Futbol sahasında daha çok suni çim tercih edilir. Suni çim, dayanıklı, bakım gerektirmeyen ve doğal çime göre daha uzun süre futbol oynama sebebiyle daha çok tercih edilmektedir.

Çim Halı Uygulama Alanları

 • Profesyonel Futbol Sahaları
 • Açık ve Kapalı Futbol Sahaları
 • Tenis Kortları
 • Oyun Parkları
 • Bahçeler
 • Parklar

Dinarsportif Fifa Onaylı Saha, Açık ve Kapalı Halı Saha yapımında uzman kadrosuyla. hızlı teslimat ve yüksek kalite ürün garantisiyle sektörde lider firmasıdır Teklif isteyin.

Dinarsportif Fifa Onaylı Saha, Açık ve Kapalı Halı Saha yapımında uzman kadrosuyla. hızlı teslimat ve yüksek kalite ürün garantisiyle sektörde lider firmasıdır Teklif isteyin.

Halı saha yapımı için ideal ölçü 28×48 – 30×50 civarındadır. Fakat araziniz bu ölçülerde saha yapmaya uygun değilse, 25×45’e kadar da ticari amaçlı saha yapılmaktadır.

Mıcır üzerine  şok pad serilerek suni çim halı yerleştirilir ve kum dolgu doldurulur. En üste siyah SBR granül veya EPDM granül dolgusu uygulanarak futbola uygun bir zemin oluşturulur.

Halı saha yapımı Açık halı saha, kapalı halı saha, voleybol sahası ve basketbol sahaları normal hava koşullarında ve projeye göre işi bitirme süresi 40–60 gündür civarındadır.

Kapalı halı sahalar; Brandalı Kapalı, Sac Kaplama ve Panel Kaplama olarak üç tipte inşa edilmektedir.

Anahtar teslim açık halı saha yapımında saha üzeri kapatılmaz ve demir konstrüksiyon işleri olmaz. Bu sayede anahtar teslim halı saha maliyeti düşer.

Anahtar Teslim Kapalı Halı Saha

Anahtar teslim kapalı halı saha yapımında ise saha üzeri ve yanları branda ya da çelik konstrüksiyon ile kapatılır. Bu sayede saha 4 mevsim kullanılabilir olur. Saha yapımı daha uzun sürse de Kâr amacınız daha yüksek olur.

TEKLİF İSTEYİN

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz.