Kapalı Halı Saha Ölçüleri

Ancak ticari kapalı halı saha yapımı için ideal ölçüler 30m x 50m ölçüleridir. 7×7 kişilik maçlar rahatça oynanabilmektedir. En küçük halı saha ölçüleri ise 20m x 40’dir. 20mx40m den daha küçük halı sahalar ancak ticari amaçlı olmayan site içi, kurumlar vb. yerlerde yapılabilir.

Halı saha ölçüleri ne olmalı?
Halı sahaların ideal ölçüleri 30m x 50m’dir. Bu sahalarda 7 kişiye 7 kişi çok rahat bir şekilde maç yapabilir. En küçük saha boyutu 20m x 40m’dir. Bu sahalarda ise 4 kişiye4 kişi maçlar yapılabilir

Halı saha ne demek?
Halı Saha kelimesi Türkçe’de “Futbol oynanmak üzere zemini halı, çim vb. özel bir maddeyle kaplı ve etrafı tel örgüyle çevrili alan.” anlamına gelmektedir

Halı Saha arsası nasıl olmalı?
Halı saha arsası düz, engebesiz ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olmalıdır. Dağlık ve engebeli arazilerde halı saha kurulumu yapmak mümkün değildir. Bu yüzden halı saha için arsa seçerken düz bir alan tercihi yapılmasına dikkat edilmedilir.

Halı saha futbolu veya diğer adıyla mini futbol, futboldan türetilerek oluşturulan ve sentetik çimle kaplı kapalı bir sahada oynanan spor. Futboldakinden az kişiyle oynanan maçlarda taç atışı yoktur.

Açık Halı Saha Ölçüleri

Ticari amaçla yapılacak kapalı halı sahalarda 20m x 40m genellikle ufak olmasıyla fiyat performans olarak 25m x 45m kapalı halı saha yapımı seçilebilir.

Halı sahada çimler gerçek mi?

Halı sahada suni çim halı kullanılır. Bunun sebebi futbol oynayacak kişilere daha kalitesi yüksek, daha güvenli ve daha konforlu bir zeminde spor yapma imkanı sağlamaktadır. Bundan dolayı halı sahada kullanılacak çimin kalınlığı minimum 40mm maksimum 60mm olmalıdır.

Bir halı saha maliyeti ne kadar?

Birçok unsur fiyatları doğrudan etkilemektedir. Bu faktörler değerlendirilmeden, direkt bir fiyat vermek mümkün değildir. Fakat tahmini bir fiyat verilmesi gerekirse, 20×40 m’lik bir kapalı halı saha yapımı maliyeti bizimle iletişime geçiniz.

Halı saha yapmak ne kadara mal olur?

Türkiye’de ortalama bir açık halı saha ve kapalı halı saha maliyeti bizimle iletişime geçiniz. Fakat alt yapı masrafları haricinde bu fiyatlar geçerlidir.

Gerçek çim kramponu halı sahada giyilir mi?

Günümüzde halı sahaların “halısı” eskiye nazaran oldukça gelişmiş durumdadır. Daha çok gerçek çime benziyorlar. Derinlikleri vardır. Kramponun yırtacağı bir malzeme yoktur. Bu nedenle kramponun yasaklanmasına da gerek yoktur.

1 kg çim tohumu kaç m2 yer Eker?

1 kg’lik çim tohumunun kaplayabileceği alan 40 metrekaredir.

Halı Saha Saatlik Ücretleri?

Birçok yerde fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Fakat tahmini bir ücret söylenecek olursa sabah saatlerinde 07:00-16:00 arası 140-250 TL civarı, 16:00-00:00 saatleri arası 250-350 TL civarındadır.

TEKLİF İSTEYİN

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz.