Spor Saha Zemin Kaplaması ve Zemin Kaplama Türleri

Spor Saha zemin kaplaması suni çim, tartan, kauçuk, poliüretan ve benzeri malzemeler ile kullanım amacına bağlı olarak zemin kaplaması yapılabilinir.
Bunun yanı sıra spor sahanın kurulacağı alanın büyüklüğü de seçim konusunda bir faktördür.

Özel olarak tasarlanmış açık spor sahalar ve kapalı spor sahalarda kullanılabilen estetik, dekoratif, hijyenik, kaydırmaz, hava koşullarına, ısı farklılıklarına, yoğun yaya trafiğine ve kimyasallara dayanıklı zemin kaplama malzemeleri de bulunmaktadır.

Kullanılacak spor zemin kaplam malzemeleri sahanın kurulacağı mekanın kapalı mı, açık mı, açık ise hava koşulları ve kullanım yoğunluğu gibi birçok faktörlerinde etkisi bulunmaktadır.
Bu gibi durumları değerlendirip siz işverenlerine doğru çözümler sunan ve ücretsiz keşif yapan firmamıza danışabilirsiniz.

Spor saha kapmasında öncelikle sahanın açık mı yoksa kapalı mı olacağına kara vermeniz gerekmektedir. Bu kararı yapacağımız zemin ve iklim koşulları ile ilgili etüt sonucunda size sunabiliriz. Şimdi sırası ile açık spor saha kaplaması ve kapalı spor saha kaplamasını açıklayalım.

1) Açık Spor Saha Kaplama

Açık Spor Sahaları Zemin Kaplama Çeşitleri :

Çok maçlı açık spor saha kaplaması gelelikle aşağıda listelenmiş ürenler ile yapılmaktadır.

  1. Akrilik Zemin Kaplaması
  2. Cushıon Akrilik Zemin Kaplaması
  3. Tartan Üstü Akrilik Zemin Kaplama
  4. Tartan Zemin Kaplaması

a) Akrilik Spor Zemin Kaplamaları

Akrilik açık çok amaçlı spor zemin kaplama malzemesiyle açık ve kapalı spor sahalarında, sert ve esnek zeminler oluşturulabilir. Asfalt veya beton zemin üzerine 2-3 mm kalınlıkta uygulanabilir. Estetiktir, hijyeniktir, kaymazlık özelliği vardır, iklim koşullarına ve ısıl farklılıklara, yoğun yaya trafiğine ve kimyasallara karşı oldukça dayanıklıdır. Akrilik zemin kaplama, Akrilik zemin m² fiyatı, Akrilik Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Kullanım Alanları : Basketbol, hentbol, voleybol, bowling, bocce ve çok amaçlı spor sahaları, tenis kortları, atletizm pistleri.

b) Cushıon Akrilik Zemin Kaplaması

Cushıon Akrilik açık spor saha kaplaması su bazlı akrilik reçine ve muhtelif sentetiklerle modifiye edilmiş, spor sahaları için özel olarak tasarlanmış, estetik ve ekonomik zemin kaplamalarıdır. Tercihen asfalt veya özel astarı ile beton üzerine muhtelif renklerde 2-3 mm kalınlığında uygulanır. Cushıon Akrilik zemin kaplama, Cushıon Akrilik zemin m² fiyatı, Cushıon Akrilik Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Kullanım Alanları : Tenis Kortları, Basketbol sahaları, Voleybol sahaları, Hentbol sahaları, çok amaçlı spor sahaları, Skating Roller Pistleri, Atletizm pistleri, Bowling ve Bocce sahaları, Anti-shock çocuk oyun alanları.

c) Tartan Üstü Akrilik Zemin Kaplama

Tartan üstü Akrilik çok amaçlı açık spor saha kaplama özellikle tenis kortları zeminleri için geliştirilmiş, Usta tenisçilerin tercihi Master kortların vazgeçilmez zemin kaplamasıdır. Saha içersinde topun mükemmel olarak kontrolünü sağlayan kauçuk tabanlı akrilik esaslı esnek zemin kaplamalarıdır. Açık havada oynanan tüm spor oyunları için uygundur. Tartan Üstü Akrilik zemin kaplama, Tartan Üstü Akrilik zemin m² fiyatı, Tartan Üstü Akrilik Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

d) Tartan Zemin Kaplaması

Tartan çok amaçlı açık spor saha zeminler, esnekliği, darbe emiciliği, UV dayanımı, ısıl farklılıklarında deforme olmayan yapısı, hijyenik ve çevre dostu olması, kolay temizlenebilmesi, kaymaz olması, yürüyüş konforu sağlaması gibi özellikleri nedeniyle tercih edilmektedir. SBR ve SBR+EPDM olarak iki farklı sistem uygulanabilmektedir. Tartan zemin kaplama, Tartan zemin m² fiyatı, Tartan Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Tartan Zemin SBR : Renkli ve ultraviyole dayanımlı SBR granüllerin poliüretan bağlayıcılarla karışımından elde edilir.

Tartan Zemin SBR+ EPDM : İlk katman SBR kauçuk granüllerinden elde edilir. Poliüretan bağlayıcılarından elde edilmesinden sonra ikinci katman ise istenen renkte EPDM granülleriyle yine  poliüretan bağlayıcılarla birlikte dökülerek hazırlanır ve saha tamamlanır.

2) Kapalı Spor Saha Kaplama

Kapalı Spor saha kaplaması için; poliüretanlı zemin kaplaması, PVC zemin kaplamaları, kauçuk zemin kaplaması ve parke spor zemin kaplaması kullanılmaktadır. Her spor salonunda aynı tip malzeme kullanılmaz. Bu yüzden firmamızın yapacağı etüt çalışması sonucu spor saha zemininde kullanılacak spor zemin kaplama malzemesinin ne olacağının kararını size önermektedir. Bu öneride mutlaka sahanın ne amaçla kullanılacağı etkilidir.

Çok maçlı kapalı spor saha kaplaması gelelikle aşağıda listelenmiş ürenler ile yapılmaktadır.

  1. Poliüretan spor saha zemin kaplama
  2. PVC spor saha zemin kaplama
  3. Kauçuk spor saha zemin kaplama
  4. Parke spor saha zemin kaplama

a) Poliüretan spor saha zemin kaplama

Poliüretan kapalı spor saha kaplamalarında kullanılan beton yüzeylerde uygulanan, kolay temizlenebilen, sararmaz, aşınma direnci yüksek, etkili ve koruyucu zemin kaplamasıdır.Ağır cisimlerin zemine yaptığı basınçtan etkilenmez. Poliüretan esaslı bir boya ile kaplandığından çizilme ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır. Poliüretan zemin kaplama, Poliüretan zemin m² fiyatı, Poliüretan Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Kullanım Alanları : Basketbol, hentbol, voleybol sahaları, tenis kortları, jimnastik, güreş ve çok amaçlı spor salonları.

b) PVC spor saha zemin kaplama

PVC, kapalı spor sahalarının döşenmesi için mükemmel bir malzemedir. Homojen davranışlı ve estetiktir. İhtiyaca göre farklı kalınlıklarının olması, renk ve desen seçeneklerinin yanı sıra uygulama kolaylığı nedeniyle de ekonomik bir malzemedir. PVC zemin kaplama, PVC zemin m² fiyatı, PVC Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Çizilmelere karşı dayanıklı olması, ses iletimini azaltması, hijyenik olması, şok emme özelliğinin olması, bakım ve temizlik maliyetlerinin düşük olması en önemli özelliklerindendir.

Kullanım Alanları : Aerobik, footsall, jimnastik, yoga salonları, basketbol, hentbol, voleybol sahaları.

c) Kauçuk spor saha zemin kaplama

Kauçuk spor saha kaplama ağır ve sürekli kullanıma uygundur, diğer bütün spor saha kaplama malzemelerine göre çok daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Aşınmaya karşı dirençlidir. Darbe etkisini emme özelliği nedeniyle düşmelerden kaynaklanan sporcu yaralanmalarını diğer yüzeylere göre en aza indirir.

Top zıplama özelliğini bütün yüzeye eşit yaydığı için her türlü spor aktivitesinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayarlanabilir sertlik özelliğiyle yürüme ve diğer etkinliklerde kas, eklem yorgunluğu yapmaz. Kauçuk zemin kaplama, Kauçuk zemin m² fiyatı, Kauçuk Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Kullanım Alanları : Tenis Kortları, basketbol ve çok amaçlı spor sahaları, koşu parkurları, atletizm pistleri.

d) Parke spor saha zemin kaplama

Parke spor zemin kaplaması en çok kapalı spor salonlarında ve profesyonel basketbol sahalarında tercih edilen yüksek kaliteli çok özel zeminlerdir. Top oyunlarının oynandığı kapalı spor salonları tercih edilir. Parke zemin kaplama, Parke zemin m² fiyatı, Parke Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Kullanım Alanları : Basketbol, voleybol, squash, hentbol sahaları, jimnastik salonları, dans pistleri.

Kapalı ve Açık Spor Saha Yapımı

Açık ve kapalı spor saha yapımı konusunda 10 yılı aşkın deneyime sahip Dinarsportif kaliteden ödün vermeden en uygun fiyatlara spor saha zemin kaplaması yapmaktadır. Bunun yanı sıra yaptığı açık kapalı spor sahalara yapımından sonra her türlü desteği vermekte ve siz işverenlerine spor saha yapımı, spor saha zemin kaplaması konusunda uygun ödeme seçenekleri sunara vadeli spor saha yapımı konusunda sizlere her türlü desteği vermektedir.

TEKLİF İSTEYİN

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz.