Halı Saha Maliyetini Etkileyen Faktörler

Halı Saha maliyetini etkileyen faktörler; altyapı, kullanılacak suni çim halı, halı saha aydınlatma gibi unsurlardan oluşmaktadır. Bu faktörler aşağıda listelenmiştir.

  1. Sentetik Çim uygulanacağı zemini yapısı, bu yapı yaptırılacak zemin etütlünden sonra belli olacaktır.
  2. Uygulanacak zeminde kot farkı eğer var ise doldurma veya düşleştirme maliyete etki edecektir.
  3. Çelik konstrüksiyon özellikleri kalitesine göre halı sahanın maliyetini etkileyen bir diğer faktördür.
  4. Aydınlatma için seçilecek olan ürünler.
  5. sentetik çim uygulanacak sahanın elektrik, su, atık su ve ulaşım gibi unsurların belirlenmesi.
  6. İsteğe göre (soyunma odaları, duş alanları, kafeterya)

Halı sahanın maliyeti yanı sıra aylık giderleri de bulunmaktadır. Peki halı saha açmak karlı mı ? Aşağıdaki konuda da buna değinelim.

Halı Saha Açarak Para Kazanmak

Halı sahada genel olarak yedişer kişiden 2 takım 14 kişi maç yapılmaktadır. Maçlar 1 saatlik süre zarfında oynanmaktadır. Bölgenin konumu, gelir durumuna göre kişi başı 10 TL gibi bir ücret alınmaktadır. Kısaca 1 saatlik zaman zarfında size 140 TL gelir getirecektir.

Kış döneminde geç saatlere kadar oynatma imkanı olmasa da yaz döneminde çok geç saatlere kadar aktif olarak kullanılan halı sahalarda bu dönemlerde günlük 1000 TL’nin üzerinde kazanç sağlanmaktadır.

Ayrıca hafta sonları işlerin daha iyi olduğunu da belirtmekte fayda vardır. Gelirler sadece maç saati değil kurulacak kafeterya sayesinde de artırabilirsiniz.
Halı saha yatırımı masraflı bir yatırımdır. Ancak doğru konum seçimi ve yaptırmadan önce çevrede yaşayanların sosyal, gelir durumlarını dikkatli bir şekilde analiz ederseniz çok iyi kazanç elde edebilirsiniz. Halı saha açarak para kazanmak konusunda doğru konum ve doğru sosyal çevre analizi yapılırsa iyi kazanç sağlanacaktır.

Halı Saha Açmak İçin Gerekli Belgeler

Öncelikle o ilde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Tesisi kurulacağı alanı beyan etmek, tesiste hangi  imkânlar bulunacağını belirtmeniz gerekmektedir. Gerekli incelemeler yapılarak kısa süre içerisinde olumlu ya da olumsuz cevap verilip ve gerekli belge verilecektir.

Halı Saha Sicil Kaydı: TFF Bölge Müdürlüğüne müracaat etmelidir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden alınan izin belgesi ile birlikte halı saha ile ilgili tüm bilgileri sunarak halı saha sicil kaydı yaptırmanız gerekmektedir.

İşyeri Ruhsatı: Halı saha açmak için üste belirtilen başvurular olumlu sonuçlandıktan sonra  işyeri ruhsatı için başvuruda bulunmalıdır. Bunun için bölgedeki yerel belediye ile iletişime geçmelisiniz. Açacağınız halı sahanın yeri herhangi bir sorun teşkil etmiyorsa bu ruhsat kısa sürede çıkarılmaktadır.

TEKLİF İSTEYİN

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz.