Kapalı Halı Saha – İki Ayakli Sistem

1. Betonarme Hatıl Yapılması

80cm x 80cm Kesitinde hatıl betonu için çift yüzeyli ahşap kalıp kurulup, kalıp içerisine Ø14 çaplı iki alt, iki üst demir donatı yerleştirilir ve 20 cm ara ile Ø8 çaplı etriye dönülür. Beton atılmadan önce taşıyıcı makasların konacağı hatıl üzerine 12 mm kalınlığında ankraj sacları konulur. Bu sac plakalar özel cıvatalar ile betona sabitlenir. BS25 beton dökülerek hatıl tamamlanır.

2. Hatıl Kazısı Yapılması
Mevcut alanda aplike edilen halı sahanın hatıl betonunun yapılması amacı ile makine marifeti ile hatıl kazısı yapılır, kazıdan çıkan toprak sahadan uzaklaştırılır.

3. Mıcır Serilmesi ve Sıkıştırılması
Hatıl betonu tamamlandıktan sonra 5-10 cm yüksekliğinde 4no’lu mıcır makine ile serilip uygun tonajdaki silindir ile sıkıştırılır. Serilip sıkıştırılan mıcır üzerine 5-10 cm yüksekliğinde 3 ve 2 no’lu mıcırlar yine makine ile serilip sıkıştırılır. Sıkıştırılan mıcır tabakaları üzerine 10 cm yükseklik sağlayacak şekilde 1 numaralı mıcır serilir. Zemin tesviyesi mastar ile kotuna getirilerek suni çim halı serilme aşamasına getirilir.

4. Çelik Konstrüksiyon Yapılması
Ø89×3 mm borudan karşılıklı olarak yapılan taşıyıcı makaslar içerisine, Ø42 mm borular diyagonal olarak monte edilir. Taşıyıcı makaslar, hatıl betonun üzerine daha önce hazırlanmış olan 10-12mm kalınlığındaki sac plakalara cıvata ile tespit edilir. Taşıyıcı makaslar, yatay olarak alttan ortadan ve üstten 3 sıra şeklinde Ø42 mm boru ile kaynak ile tespit edilir. Konstrüksiyonun uzun kenarına 3 sıra rüzgar bağlantısı Ø42 mm borudan kaynaklanarak monte edilir. Gövde makaslarına, (sahanın genişliğine göre 12mt-15mt arası) radus verilir. Ø76 mm borudan gövde makaslarının arasından Ø32 mm borular ile çapraz ve diyagonal bağlantılar kaynak ile sabitlenir. Gövde makaslar üzerinden aralıklar ile Ø32 mm borular vasıtası ile kaynakla sabitlenir. Halı sahaya giriş kapısı konstrüksiyona ilave edilir. Sahaya uygun kale direkleri ve kale ağları yapılır. Konstrüksiyon istenilen renkte endüstriyel boya ile boyanır.

5. Tel Çit ve Ağ ile Kaplama Yapılması
Taşıyıcı makaslara, 40×40 mm göz aralığında, 3,5 mm kalınlığında PVC kaplı daldırma galvaniz fens teli ile kaplanır. Sahanın komple çevresine çelik halat gerilir. Fens telinin üstünden başlanarak, sahanın yan kenarları tüm konstrüksiyonu kaplayacak şekilde 72 numaralı 15×15 cm göz aralıklı paraşüt ipinden imal edilmiş ağ ile kaplanır. Kale arkaları ise çift kat olarak 12×12 cm göz aralığında 72 numaralı paraşüt ipinden imal edilmiş ağ ile kaplanır.

6. Aydınlatma Yapılması
Gövde makaslarının 8 mt yüksekliğine monte edilmek üzere 400W Metal Halide projektörler veya Led projektörler karşılıklı olarak konstrüksiyona ilave edilir. Aydınlatma sisteminin kablolama işlemleri ile topraklama işlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalışır hale getirilir.

7. Branda ile Konstrüksiyonun Kaplanması
1.100Dteks, PVC özel laklı, sıcak soğuk hava dirençli,650 gr/m2 ağırlığında, 2 yıl işçilik garantili, 5 mm bağlama urganı ve emniyet kemeri sahanın kenarına köprülü sistem ile kaplanır.

8. Enerji Hattı Çelikmesi
Kapalı halı sahasistemin çalışır hale gelmesi için gerekli olan enerji mevcut bir hattan kablolar vasıtasıyla elde edilir. Mevcut şartlar içinde kablolama işlemi yeraltından gerçekleştirilir.

9. Suni Çim Halı Serilmesi
Kapalı halı saha yapımının son aşaması olan suni çim halı serilmesi ile halı saha tamamlanır. Halı sahalara tavisye ettiğimiz sentetikçim halı olarak  55mm suni çim halı öneriyoruz. 60mm, 50mm ve 40mm sentetik çim halı modellerimiz den de halı saha uygulamalarımız mevcuttur. Suni çim halı modelleri fibrile, monofilament ve çift renk olarak da sınıflandırılır.

TEKLİF İSTEYİN

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz.