Kapalı Halı Saha

Ticari kapalı halı saha yapımı için ideal ölçüler 30m x 50m ölçüleridir. 7×7 kişilik maçlar rahatça oynanabilmektedir. En küçük halı saha ölçüleri ise 20m x 40’dir. 20mx40m den daha küçük halı sahalar ancak ticari amaçlı olmayan site içi, kurumlar vb. yerlerde yapılabilir.

Halı saha ölçüleri ne olmalı?

Halı sahaların ideal ölçüleri 30m x 50m’dir. Bu sahalarda 7 kişiye 7 kişi çok rahat bir şekilde maç yapabilir. En küçük saha boyutu 20m x 40m’dir. Bu sahalarda ise 4 kişiye4 kişi maçlar yapılabilir

Halı Saha Kelime anlamı

Halı Saha kelimesi Türkçe’de “Futbol oynanmak üzere zemini halı, çim vb. özel bir maddeyle kaplı ve etrafı tel örgüyle çevrili alan.” anlamına gelmektedir.

Halı Saha arsası nasıl olmalı?

Halı saha arsası düz, engebesiz ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olmalıdır. Dağlık ve engebeli arazilerde halı sahakurulumu yapmak mümkün değildir. Bu yüzden halı saha için arsa seçerken düz bir alan tercihi yapılmasına dikkat edilmedilir.

Halı Saha futbolu nedir?

Halı saha futbolu veya diğer adıyla mini futbol, futboldan türetilerek oluşturulan ve sentetik çimle kaplı kapalı bir sahada oynanan spor. Futboldakinden az kişiyle oynanan maçlarda taç atışı yoktur.

Açık Halı Saha Ölçüleri

Ticari amaçla yapılacak kapalı halı sahalarda 20m x 40m genellikle ufak olmasıyla fiyat performans olarak 25m x 45m kapalı halı saha yapımı seçilebilir.

Halı sahada çimler gerçek mi?

Halı sahada suni çim halı kullanılır. Bunun sebebi futbol oynayacak kişilere daha kalitesi yüksek, daha güvenli ve daha konforlu bir zeminde spor yapma imkanı sağlamaktadır. Bundan dolayı halı sahada kullanılacak çimin kalınlığı minimum 40mm maksimum 60mm olmalıdır.

Bir halı saha maliyeti ne kadar?

Birçok unsur fiyatları doğrudan etkilemektedir. Bu faktörler değerlendirilmeden, direkt bir fiyat vermek mümkün değildir. Fakat tahmini bir fiyat verilmesi gerekirse, 20×40 m’lik bir kapalı halı saha yapımı maliyeti yaklaşık m²’si 45 € civarındadır.

Halı saha ne kadara mal olur?

Türkiye’de ortalama bir açık halı saha maliyeti 2022 yılında kur oranlarına göre değişiklik gösterebilir. Fakat alt yapı masraflarıda hesaplanmalıdır.

Hazır çimin m2 ne kadar?

Halı saha hazır çim ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Gerçek çim kramponu halı sahada giyilir mi?

Günümüzde halı sahaların “halısı” eskiye nazaran oldukça gelişmiş durumdadır. Daha çok gerçek çime benziyorlar. Derinlikleri vardır. Kramponun yırtacağı bir malzeme yoktur. Bu nedenle kramponun yasaklanmasına da gerek yoktur.

1 kg çim tohumu kaç m2 yer Eker?

1 kg’lik çim tohumunun kaplayabileceği alan 40 metrekaredir.

Halı Saha Saatlik Ücretleri?

Birçok yerde fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Fakat tahmini bir ücret söylenecek olursa sabah saatlerinde 07:00-16:00 arası 140-250 TL civarı, 16:00-00:00 saatleri arası 250-350 TL civarındadır.

Anahtar Teslim Açık Halı Saha

Anahtar teslim açık halı saha yapımında saha üzeri kapatılmaz ve demir konstrüksiyon işleri olmaz. Bu sayede anahtar teslim halı saha maliyeti düşer.

Anahtar Teslim Kapalı Halı Saha

Anahtar teslim kapalı halı saha yapımında ise saha üzeri ve yanları branda ya da çelik konstrüksiyon ile kapatılır. Bu sayede saha 4 mevsim kullanılabilir olur. Saha yapımı daha uzun sürse de Kâr amacınız daha yüksek olur.

Halı Saha Yapım Maliyeti 2022

Kapalı Halı Saha

Kapalı halı sahalar, özellikle kış aylarında tercih edilmektedir. Hava koşullarından etkilenmeyen kapalı halı sahalarda futbol kalitesi yüksek müsabakalar yapılabilir.

Halı Saha Yapım Aşamaları

 1. Plan aşaması
 2. Hatıl kazı aşaması
 3. İskelet hazırlama aşaması
 4. Aydınlatma aşaması
 5. Ağ serim aşaması
 6. Mıcır serim aşaması
 7. Suni sentetik çim halının zemin kaplama aşaması

Halı Saha Yapımında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Futbol sahasında daha çok suni çim tercih edilir. Suni çim, dayanıklı, bakım gerektirmeyen ve doğal çime göre daha uzun süre futbol oynama sebebiyle daha çok tercih edilmektedir.

Çim Halı Uygulama Alanları

 • Profesyonel Futbol Sahaları
 • Açık ve Kapalı Futbol Sahaları
 • Tenis Kortları
 • Oyun Parkları
 • Bahçeler
 • Parklar

TEKLİF İSTEYİN

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz.